Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
komentowane oceniane czytane

„Tanecznym krokiem” w rawickim domu kultury

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    20.05.2016
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 1 ocen 9 / 100%
A A A
„Szalone lata 50-te” - grupa „Kolory życia” z DDPS Rawicz„Szalone lata 50-te” - grupa „Kolory życia” z DDPS Rawicz fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

W ramach cyklu animacyjnego „Tacy sami” Środowiskowy Dom Samopomocy w Rawiczu, zorganizował w sali widowiskowej rawickiego domu kultury przegląd taneczny.

Przebiegał pod hasłem „Tanecznym krokiem”. Głównym realizatorem przedsięwzięcia, była działająca przy tej placówce grupa „Nie do wiary” i jej opiekunki - Jolanta Turek oraz Aneta Adamek. Spotkanie jest kontynuacją kilkunastoletnich poszukiwań sposobów stymulowania do aktywności twórczej i sportowej osób z niepełnosprawnością, jednocześnie stawowi okazję do promocji ich dorobku artystycznego, doświadczeń i integracji. Cykl animacyjny „Tacy sami”, wpisujący się w działania integracyjne gminy Rawicz, został w zeszłym roku wyróżniony podczas akcji Wielkopolska Otwarta dla Niepełnosprawnych.

Na scenie, w różnych tańcach, zaprezentowało się pięć grup: ŚDS z Rawicza, DPS Pakówka, DPS Chumietki, DDPS z Rawicza oraz DPS z Rogowa. Prezentowane układy taneczne były bardzo zróżnicowane, zarówno pod względem choreografii, jak i doboru samego tańca. Widzowie oklaskiwali zumbę, rocka i parateatralne inscenizacje. Łączyło je jedno - było kolorowo, radośnie i rodzinnie. było kolorowo, radośnie i rodzinnie. Każda grupa otrzymała upominki oraz dyplomy, a po przeglądzie uczestnicy zostali zaproszeni na „regenerujący siły” pyszny bigos. Potem odbyla się integracyjna zabawa taneczna. (WJ)

+ 9 głosów: 9 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ brawo
  ponad rok temu 1
  Gratulacje dla występujących i organizatorów
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji