Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
komentowane oceniane czytane

Medal dla jutrosińskiego dyrygenta

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    31.10.2015
Joanna Miśkowiak
komentarzy 1 ocen 4 / 75%
A A A
Kazimierz Pernak od ponad 50 lat  zajmuje się prowadzeniem chóruKazimierz Pernak od ponad 50 lat zajmuje się prowadzeniem chóru fot. Joanna Miśkowiak

Dyrygent jutrosińskiego chóru, członek zespołu folklorystycznego „Orlanie” Kazimierz Pernak otrzymał medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Uroczyste wręczenie odznaczenia odbyło się podczas koncertu jubileuszowego z okazji 90-lecia Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, oraz 40-lecia oddziału leszczyńskiego PZChiO w Lesznie.

Kazimierz Pernak przez ponad 50 lat uczył muzyki, a od 53 zajmuje się prowadzeniem chóru. Nigdy nie opuścił żadnej godziny lekcyjnej, ani nie był u lekarza.

- Praca i aktywny tryb życia dobrze wpływa na człowieka, mobilizuje go do różnych działań. Nie wyobrażam sobie, że miałbym siedzieć w domu i narzekać - przyznaje Kazimierz Pernak ze Starego Sielca. Jutrosinianin umie nie tylko dyrygować i śpiewać, ale też grać na rożnych instrumentach - na skrzypcach, flecie, harmonijce ustnej, akordeonie, pianinie.

+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ewasa
ponad rok temu ocena: 100%  1
Dużo zdrówka i powodzenia w dalszej pracy .Gratulacje ogromne :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji