Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Medal za bohaterstwo dla 95-letniego Mieczysława Roszkiewicza

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    4.11.2015
Joanna Miśkowiak
komentarzy 4 ocen 23 / 87%
A A A
Nadanie odznaczenia zbiegło się w czasie przypadającej w tym roku 70. rocznicy zakończenia II wojny światowejNadanie odznaczenia zbiegło się w czasie przypadającej w tym roku 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej fot. Starostwo Powiatowe w Rawiczu

W uznaniu wybitnych zasług w walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych przyznał medale żołnierzom Września 1939 roku. Wśród odznaczonych znalazł się 95-letni Mieczysław Roszkiewicz.

Medal "Obrońcy Ojczyzny 1939-1945" wręczyli mieszkańcowi Miejskiej Górki starostowie powiatu rawickiego Adam Sperzyński i Jacek Gwizdek. Ze względu na stan zdrowia nie mógł osobiście odebrać wyróżnienia podczas sesji dlatego samorządowcy odwiedzili go w domu.

Jak zaznaczają, spotkanie to było okazją do wspomnień o wydarzeniach sprzed lat, a także do rozmowy o wydarzeniach współczesnych.
 

+ 20 głosów: 23 (87%) 3 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Aga
  ponad rok temu ocena: 0%  5
  Serdeczne gratulacje dla Pana Roszkiewicza. Słowa podziękowania to za mało żeby wyrazić wdzięczność ludziom tamtych czasów. Także czekam na wywiad z Panem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tiker
  ponad rok temu ocena: 73%  4
  Super gratulacje i duzo zdrowia
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Fidelis
  ponad rok temu ocena: 73%  3
  Nie wiedziałem ,że mamy bohaterów SUPER . Jakieś wywiady z Panem zróbcie i dajcie film !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jakubek71
  ponad rok temu ocena: 88%  2
  Szkoda że ktoś kto przygotowywał akcesoria temu panu nie zadał sobie trudu aby sprawdzić jak wyglądają dystynkcje podpułkownika umieszczone na berecie żenada. A panu podziękowania i gratulacje z okazji odznaczenia "Ku chwale ojczyzny"
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nocny Patrol
  ponad rok temu ocena: 85%  1
  Wielki szacunek dla kombatanta . Starości pewnikiem w wojsku nie byli więc nie ma się co dziwić . Tych roczników SPR już nie szkolił.